Põlva maakonna lasteaedade luulepäev

Emakeelepäeval osalesid Räpinas luulepäeval Mesimummi lasteaiast Elisee Marie ja Mirtel Rukkilille rühmast, Samuel ja Lisandra Karikakra rühmast, Marten ja Robert Sinilille rühmast ning Mark Piibelehe rühmast. Mark saavutas oma vanuserühmas esikoha luuletuse "Nutikas aabits" esitusega. Aitäh kõigile osalejatele julge ja enesekindla esinemise eest!

Emakeelepäev 2023

Tähistasime teatrikuu raames varakult emakeelepäeva luuletuste lugemisega. Samuti selgitasime välja meie rühmade kõige-kõige ilusama sõna.
Meie 22 julget, ilmekat, naerusuist etlejat esitasid saalis mikrofoni kenasti pähe õpitud luuletusi. Mesimummi personal valis välja 7 kõige-kõige säravamat tähte (Mirtel, Elisee Marie, Mark, Samuel, Lisandra, Robert, Marten), kes lähevad esindama ennast ja lasteaeda õigel emakeelepäeval Räpinasse Sillapää lossi. 
Sillapää loss on kunagise Räpina mõisa klassitsistlikus stiilis häärber, mis pärineb 19. sajandi esimesest poolest. Loss on silmapaistva arhitektuuriansamblina riikliku kaitse all. Oma majesteetliku sammasportikusega on hoone suurepärane klassitsistliku arhitektuuri esindaja Eesti kagunurgas.


Eestimaa 105

                                                 Palju õnne!

VASTLALIUG

Vastlapäev on liikuv tähtpäev, mille kuupäev sõltub ülestõusmispühadest. Ülestõusmispüha peetakse esimesel pühapäeval, mis järgneb esimesele täiskuule pärast kevadist pööripäeva või pööripäeval (milleks loetakse 21. märtsi). Vastlapäev on päev enne tuhkapäeva, millele järgneb nelikümmend päeva (seitse nädalat miinus pühapäevad) kestev ja ülestõusmispühaga lõppev suur paast. Seega on vastlapäev noorkuu teisipäev ajavahemikus 3. veebruarist 9. märtsini.

MIHKLIST JÜRINI

Täna, 13.02 toimus Viljandi Pärimusmuusika Keskuse poolt pakutud pärimuspillide tutvustus lasteaias. 
Nende endi sissejuhatus Annika Mändmaa poolt:

Kalender ja aastaring on olnud inimestele ikka oma aja planeerimise selgroog. Meie tunneme tänapäeval nelja aastaaega, kuid vanadel eestlastel jaotus aasta kaheks: suveks ja talveks. Suve algus ei olnud seotud suvise pööripäevaga juunis, vaid algas hoopis jüripäeval, 23. aprillil ning lõppes mihklipäeval, 29. septembril.

Aasta jooksul teeme koos osalejatega vanarahva tähtpäevadele ringi peale ja tutvume mihkli-, mardi- ja kadripäevaga, jõulude, vastlapäeva ning jüripäevaga läbi igale pühale omaste kommete, laulu ja muusika.


Arhiiv

ELIIS